Crystal Cleaner – nowoczesne preparaty do czyszczenia wykładzin

Preparaty do czyszczenia wykładzin to temat bardzo obszerny i „stary jak świat”. Jednak geneza powstania rodziny środków Crystal Cleaner jest w miarę niedługa i sięga lat 90-tych. Wtedy na świecie zrodziła się koncepcja wykorzystania polimerów w produkcji nowoczesnych preparatów do czyszczenia wykładzin dywanowych. Pierwszym etapem tego procesu było dodanie polimerów do kruchych niejonowych środków powierzchniowo czynnych w celu zmniejszenia lepkości pozostałości, które zalegając po czyszczeniu we włóknach wykładzin łatwo przyciągały nowe zabrudzenia. Kolejnym krokiem było opracowanie środków powierzchniowo czynnych z polimerami, które otaczały brud, a także cechowały się zdolnością ich absorpcji. W ten sposób zrodził się pomysł powstania rodziny aktywatorów Crystal Cleaner. 

środki do czyszczenia wykładzin, środki do prania dywanów

Historia Crystal Cleaner

Firma Carpet Cleaner Industries CCI GmbH miała swój istotny wkład w badania i rozwój nowoczesnej technologii produkcji środków czyszczących opartych na wykorzystaniu polimerów.  Lata 2017-2018 to czas, w którym fabryka wprowadziła na rynek nowe, skuteczne preparaty do dywanów –  innowacyjną serię Crystal Cleaner. Nowoczesne aktywatory nie tylko wzbogaciły ofertę produktów do profesjonalnego czyszczenia wykładzin dywanowych, ale również ugruntowały pozycję fabryki wśród najlepszych graczy w branży. 

skuteczne preparaty do dywanów, Crystal Cleaner

Sposoby wykorzystania

Aktywatory Crystal Cleaner to preparaty, które umożliwiają czyszczenie dywanów i wykładzin dywanowych na dwa sposoby.

Przede wszystkim wykorzystuje się je jako prespray w początkowym etapie metody proszkowej. Ich zadaniem jest rozpuszczenie brudu i związanie go w mikrokapsułki. Ten etap ułatwia zadanie proszkowi Carpet Cleaner, który kończy proces czyszczenia poprzez kompleksowe doczyszczenie i dosuszenie wykładziny. 

Po drugie preparaty do wykładzin Crystal Cleaner stosuje się w metodzie kapsułkowania (enkapsulacji), jako środki czyszczące samodzielnie. Jak wspomniano wcześniej, cząsteczki preparatu otaczają brud i dzięki zdolności absorpcji wchłaniają go, zamykając w mikrokapsułkach. Na końcu dokładne odkurzenie czyszczonej wykładziny domyka proces czyszczenia poprzez usunięcie mikrokapsułek wraz z zamkniętym w nich brudem. 

Skuteczne preparaty do dywanów – asortyment

Oferta Carpet Cleaner obejmuje 4 aktywatory z serii Crystal Cleaner, do wyboru w zależności od potrzeb Użytkowników: