Wysokiej jakości szorowarki walcowe są – obok produktów czyszczących – kluczowym asortymentem austriackiej fabryki Carpet Cleaner Industries CCI GmbH. Służą zarówno do czyszczenia wykładzin dywanowych, jak i podłóg twardych. Ze względu na swoją niezawodność i funkcjonalność maszyny walcowe są znane i uznawane za niezawodne w kilkudziesięciu krajach świata. Cieszą się ogromną popularnością również w Polsce.

Szorowarki walcowe produkcji Carpet Cleaner występują w dwóch opcjach. Seria TM służy do czyszczenia wykładzin dywanowych i dywanów metodą proszkową oraz metodą kapsułkowania. Seria PRO to maszyny bardziej przygotowane do kontaktu z wilgocią. Podobnie, jak seria TM świetnie spisują się przy czyszczeniu wykładzin dywanowych i dywanów metodą proszkową oraz metodą kapsułkowania. Ich dodatkową zaletą jest możliwość wykorzystania do czyszczenia wybranych podłóg twardych. Niekwestionowaną zaletą maszyn z serii PRO jest to, że ich przystosowanie do czyszczenia podłóg twardych jest banalnie proste. Wystarczy zainstalować twarde, bądź też super twarde szczotki w miejsce bardziej delikatnych szczotek używanych zazwyczaj do wykładzin dywanowych. 

Wśród szorowarek serii TM dostępne są 3 modele – TM3, TM4 i TM5. Z kolei seria PRO obejmuje 2 maszyny: PRO35 i PRO45.

Szorowarki walcowe Carpet Cleaner
Szorowarka walcowa TM3.
maszyny do czyszczenia wykładzin
TM4 – bestseller wśród szorowarek walcowych.
maszyny do prania wykładzin
Szorowarka walcowa TM5.
Maszyna walcowa PRO35.
Szorowarka walcowa PRO45.
Renovator – unikalny osprzęt do maszyn

Szorowarki walcowe Carpet Cleaner to nie tylko bardzo efektywne wcieranie środków czyszczących w wykładzinę, ale również ich usuwanie. Technologia usuwania zabrudzeń, zarówno będących w wykładzinie przed czyszczeniem, jak i powstałych w jego trakcie to prawdziwy hit niespotykany u konkurencji. Polega ona na usuwaniu brudu z czyszczonej powierzchni przy wykorzystaniu zestawu czyszczącego Renovator. To opatentowany zestaw dwóch metalowych pojemników ze stali nierdzewnej, montowanych z przodu i z tyłu urządzenia. Wspaniale wykorzystują one moc szczotek wirujących w odwrotnym kierunku, efektywnie zbierając z wykładziny zarówno zanieczyszczenia stałe (włosy, piasek, resztki gleby itp.), jak i proszek z zaabsorbowanym brudem. Również służą do zbierania brudnego płynu powstałego w wyniku czyszczenia podłóg twardych. W rezultacie wykładzina, bądź też podłoga twarda pozostaje czysta zaraz po zakończeniu prac.

szorowarka walcowa, maszyny walcowe, maszyny do czyszczenia wykładzin

Godne uwagi jest podkreślenie, że zestaw czyszczący Renovator bardzo skutecznie usuwa nawet najmniejsze zanieczyszczenia stałe z wykładziny dywanowej. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu dużej szybkości obrotu szczotek, a także ich budowy pozwalającej na skuteczne wyczesywanie brudu. Dlatego zestaw czyszczący Renovator to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy dbają o czystość swoich wykładzin podłogowych. Natomiast maszyny do czyszczenia wykładzin wyposażone w ten zestaw to kompletny sprzęt do wykorzystania w profesjonalnym czyszczeniu i praniu wykładzin.

Szorowarki walcowe Carpet Cleaner