Carpet Cleaner TM5 to szorowarka walcowa, która jest największa z maszyn do czyszczenia wykładzin tekstylnych serii TM. Przeznaczona jest do czyszczenia wykładzin dywanowych metodą proszkową, a także metodą kapsułkowania.

Szorowarka walcowa TM5.

Opis

Szorowarka walcowa Carpet Cleaner TM5 zachowuje walory użytkowe swoich mniejszych odpowiedników tj. TM3 i TM4, oferując przy tym większą szerokość roboczą. Z pewnością jest to jej główna zaleta, ponieważ pozytywnie wpływa na szybkość wykonywania prac. 

Cechy szczególne, które świadczą o jej unikalności to na przykład:

  • po czyszczeniu wykładzina jest od razu sucha !
  • można nią czyścić wybrane fragmenty wykładziny;
  • ma przeznaczenie obiektowe;
  • jest prosta w budowie, ale niezawodna w użytkowaniu,
  • cechuje się niskim poziomem hałasu podczas, gdy pracuje;
  • ma obudowę ze stali nierdzewnej;
  • jest łatwa do transportowania dzięki wózkowi z kółkami;
  • łatwo wymienia się w niej szczotki;
  • w odróżnieniu od innych maszyn serii TM jest większa;
  • posiada opatentowany zestaw czyszczący Renovator.
Miejsca zastosowania

Szorowarka walcowa Carpet Cleaner TM5 ma wiele możliwości zastosowania, ponieważ cechuje się łatwością obsługi oraz wyjątkowo cichym działaniem. Dlatego jest używana w wielu obiektach użyteczności publicznej wyposażonych w wykładziny dywanowe. Przede wszystkim wspaniale spisuje się w hotelach i pensjonatach. Na pewno doskonale sprawdzi się także w ośrodkach wypoczynkowych, sanatoriach i innych placówkach, w których konieczne jest regularne czyszczenie wykładzin przy jednoczesnym wymogu cichości pracy i pozostawiania wykładziny suchej po czyszczeniu. Jest też powszechnie stosowana w obiektach biurowych, w których duże natężenie ruchu wymaga częstego dbania o czystość.

W odróżnieniu od starszych obiektów, w nowoczesnych biurowcach powszechnie stosowane są podłogi podniesione oraz wykładziny w formie płytek dywanowych. Ten rodzaj wykładzin jest szczególnie wrażliwy na wilgoć. Dlatego zastosowanie szorowarki walcowej jest tu kluczowe. Szczególnie dobrze sprawdza się tu bowiem czyszczenie wykładzin metodami na sucho i kapsułkowania. Oprócz wymienionych miejsc maszynę Carpet Cleaner TM5 warto stosować w restauracjach, teatrach i salach kinowych. Podobnie jak tam, z pewnością sprawdzi się też w lokalach usługowych, salonach sprzedaży itp.

Wyposażenie standardowe maszyny TM5

1./ Komplet szczotek (2 szt.)
Do wyboru:
– standardowe (niebieskie)
– twarde (brązowe)

2./ Zestaw czyszczący Renovator
Zestaw godny uwagi z powodu swojej unikalności. Składa się z dwóch pojemników, które bardzo skutecznie zbierają z wykładziny brud i zanieczyszczony proszek. Przez to maszyna wyróżnia się na tle konkurencji

3./ Dwie osłony szczotek
Do zamontowania z przedniej i tylnej strony maszyny. W ten sposób ściany są chronione przed pryskaniem spod szczotek aktywatora lub proszku.

Osłony do szorowarki walcowej TM5.

4./ Wózek transportowy z kołami
Niezastąpiony podczas, gdy trzeba przemieścić maszynę z samochodu do budynku, z piętra na piętro itp.

Wózek transportowy do szorowarki walcowej TM5.

Dane techniczne
Silnik 600 W
Rotacja szczotek 380 obr. / min.
Dostępne rodzaje szczotek: 2
Waga: 21,3 kg
Długość: 54,0 cm
Szerokość: 23,4 cm
Wysokość bez uchwytu: 23,0 cm
Wysokość z uchwytem: 108,0 cm
Poziom hałasu (na odl. 0,5 m): 78,0 dB
Wydajność (metoda proszkowa): do 70 m²
 Wydajność (metoda kapsułkowania): do 140 m²
Renovator

Czyszczenie wykładzin dywanowych w dużym stopniu ułatwia opracowana przez Carpet Cleaner technologia usuwania zabrudzeń, zarówno będących w wykładzinie przed czyszczeniem, jak i powstałych w jego trakcie. Polega ona na usuwaniu brudu z czyszczonej powierzchni przy wykorzystaniu zestawu czyszczącego Renovator. To opatentowany zestaw dwóch metalowych pojemników ze stali nierdzewnej, montowanych z przodu i z tyłu urządzenia. Wspaniale wykorzystują one moc szczotek wirujących w odwrotnym kierunku, efektywnie zbierając z wykładziny zanieczyszczenia stałe (włosy, piasek, resztki gleby itp.), a także proszek z zaabsorbowanym brudem. W rezultacie wykładzina pozostaje czysta zaraz po zakończeniu prac.

Technologia Carpet Cleaner - Renovator.