Carpet Cleaner TM3 to najmniejsza szorowarka walcowa serii TM. Przeznaczona jest do czyszczenia wykładzin dywanowych metodą proszkową, a także metodą kapsułkowania.

Szorowarka walcowa Carpet Cleaner TM3.

Opis

Szorowarka walcowa Carpet Cleaner TM3 zachowuje walory użytkowe swoich większych odpowiedników, czyli TM4 oraz TM5. Ze względu na mniejszą szerokość roboczą jest nieoceniona w przypadku czyszczenia niewielkich powierzchni.

Cechy szczególne, które świadczą o jej unikalności to na przykład:

  • po czyszczeniu wykładzina jest od razu sucha !
  • można nią czyścić wybrane fragmenty wykładziny;
  • ma przeznaczenie obiektowe;
  • jest prosta w budowie, ale niezawodna w użytkowaniu,
  • jest niewielka, więc łatwa w obsłudze;
  • cechuje się niskim poziomem hałasu podczas, gdy pracuje;
  • ma obudowę ze stali nierdzewnej;
  • łatwo wymienia się w niej szczotki;
  • posiada opatentowany zestaw czyszczący Renovator (opcja).
Miejsca zastosowania

Podstawowa zaleta szorowarki walcowej Carpet Cleaner TM3 – oprócz jej walorów użytkowych – to przede wszystkim niewielkie rozmiary. Do stosowania w szczególności na mniejszych i trudno dostępnych powierzchniach. Maszyna z pewnością spełni swoje zadania, gdy czyszczenia wymagają wykładziny dywanowe na schodach i w mniejszych pomieszczeniach w hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych lub sanatoriach. Ponadto doskonale sprawdzi się w niewielkich korytarzach i wąskich przejściach pomiędzy fotelami w salach kinowych i teatralnych. Oprócz tego znajdzie zastosowanie w obiektach biurowych, w których często nie ma możliwości usunięcia z wykładziny na czas czyszczenia biurek, szafek i innych mebli biurowych. W przeciwieństwie do większych maszyn, stosunkowo niewielka szorowarka TM3 będzie we wszystkich tych miejscach łatwa w użytkowaniu. Podobnie jak pozostałe maszyny będzie jednak tak samo skuteczna. Innymi słowy jest bardzo uniwersalna i można ją wykorzystać w niezliczonej ilości miejsc.

Na końcu warto wspomnieć, że nowoczesne biurowce powszechnie wyposażane są w podłogi podniesione. Poza tym często montuje się tam wykładziny w formie płytek dywanowych. Dlatego preferowane tu jest czyszczenie wykładzin metodami na sucho i kapsułkowania. W ten sposób bowiem nie przemacza się czyszczonych powierzchni. Także w tych miejscach szorowarka TM3 będzie niezbędna.

Wyposażenie standardowe maszyny TM3

1./ Komplet szczotek (2 szt.)
Do wyboru:
– miękkie (białe)
– standardowe (niebieskie)
– twarde (brązowe)

Szorowarka walcowa Carpet Cleaner TM3 - szczotki.

2./ Dwie osłony szczotek
Niezbędne ze względu na ochronę ścian przed pryskaniem aktywatora i proszku spod szczotek na ściany. Jedna osłona gładka. Druga z kółkami – także do transportu maszyny wewnątrz pomieszczeń. 

Osłony szczotek do maszyny Carpet Cleaner TM3.

3./ Podstawka transportowa bez kół

Podstawka transportowa do maszyny Carpet Cleaner TM3.

Wyposażenie opcjonalne maszyny TM3

Zestaw czyszczący Renovator
Zestaw godny uwagi z powodu swojej unikalności. Składa się z dwóch pojemników, które bardzo skutecznie zbierają z wykładziny brud i zanieczyszczony proszek. Przez to maszyna wyróżnia się na tle konkurencji

Szorowarka walcowa Carpet Cleaner TM3 - Renovator.

Dane techniczne
Silnik 440 W
Rotacja szczotek 400 obr. / min.
Dostępne rodzaje szczotek: 3
Waga: 12,0 kg
Długość: 29,5 cm
Szerokość: 23,4 cm
Wysokość bez uchwytu: 23,0 cm
Wysokość z uchwytem: 110,0 cm
Poziom hałasu (na odl. 0,5 m): 78,0 dB
Wydajność (metoda proszkowa): do 30 m²
 Wydajność (metoda kapsułkowania): do 60 m²
Renovator

Czyszczenie wykładzin dywanowych w dużym stopniu ułatwia opracowana przez Carpet Cleaner technologia usuwania zabrudzeń, zarówno będących w wykładzinie przed czyszczeniem, jak i powstałych w jego trakcie. Polega ona na usuwaniu brudu z czyszczonej powierzchni przy wykorzystaniu zestawu czyszczącego Renovator. To opatentowany zestaw dwóch metalowych pojemników ze stali nierdzewnej, montowanych z przodu i z tyłu urządzenia. Wspaniale wykorzystują one moc szczotek wirujących w odwrotnym kierunku, efektywnie zbierając z wykładziny zanieczyszczenia stałe (włosy, piasek, resztki gleby itp.), a także proszek z zaabsorbowanym brudem. W rezultacie wykładzina pozostaje czysta zaraz po zakończeniu prac.

Technologia Carpet Cleaner - Renovator.