Metoda proszkowa to sposób dogłębnego czyszczenia wykładzin dywanowych, który zaleca się do stosowana na średnio lub mocno zabrudzonych wykładzinach.

Metoda proszkowa Carpet Cleaner.

 

Polega na naniesieniu na wykładzinę i dokładnym wszczotkowaniu pomiędzy jej włókna:

Skuteczność metody wspomaga wykorzystanie szorowarki walcowej, która dokładnie wciera roztwór i proszek (wiórki) pomiędzy włókna wykładziny. Po wszczotkowaniu proszku wykładzinę należy odkurzyć, aby usunąć brud i resztki wilgoci.

Dzięki zastosowaniu metody proszkowej możliwe jest korzystanie z wykładziny od razu po zakończeniu czyszczenia, ponieważ wykładzina jest w 100% sucha. Dlatego metoda jest doceniana i polecana zarówno przez posiadaczy i użytkowników, jak również przez wielu producentów wykładzin.

 

Miejsca zastosowania

Czyszczenie wykładzin dywanowych metodą proszkową – podobnie jak kapsułkowanie – ma szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie występuje konieczność częstego prowadzenia serwisu wykładzin. Poza tym zainteresowani tym sposobem czyszczenia są Klienci, którzy z różnych względów nie mogą wyłączać z użytkowania wykładzin na dłuższy czas. Dlatego głównymi odbiorcami usług czyszczenia wykładzin dywanowych metodą proszkową są hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, czy sale balowe. Metoda jest także powszechnie stosowana w obiektach biurowych, w których duże natężenie ruchu wymaga częstego dbania o czystość. Do beneficjentów tej metody można dołączyć także restauracje, teatry, sale kinowe, lokale usługowe, czy też salony sprzedaży.

W odróżnieniu od starszych obiektów, w nowoczesnych biurowcach powszechnie stosowane są podłogi podniesione oraz wykładziny w formie płytek dywanowych. Ten rodzaj wykładzin jest szczególnie wrażliwy na wilgoć. Dlatego zastosowanie czyszczenia metodą proszkową jest tu kluczowe. W rezultacie stosowania metody proszkowej osiąga się tu najlepsze efekty wizualne.

 

Metoda proszkowa – instrukcja czyszczenia


Rozpocznij czyszczenie maszyną walcową Carpet Cleaner serii TM lub PRO, wyposażoną w zestaw czyszczący Renovator. Usuniesz w ten sposób z wykładziny luźny brud. Poza tym podniesiesz jej włókna.

Metoda proszkowa Carpet Cleaner, krok 1. Metoda proszkowa Carpet Cleaner, krok 1.

 


Użyj wybranego aktywatora Crystal Cleaner i spryskaj nim wykładzinę.

Metoda proszkowa Carpet Cleaner, krok 2. Metoda proszkowa Carpet Cleaner, krok 2.

 


Dokładnie wszczotkuj aktywator Crystal Cleaner maszyną walcową Carpet Cleaner, aby wstępnie pozbyć się zabrudzeń. W razie potrzeby użyj punktowo odplamiacza F1. Ten etap czyszczenia pozwala pozbyć się większości plam.

Metoda proszkowa Carpet Cleaner, krok 3. Metoda proszkowa Carpet Cleaner, krok 3.

 


Rozrzuć proszek Carpet Cleaner w ilości mniej więcej garści na 1 m2.

Metoda proszkowa Carpet Cleaner, krok 4. Metoda proszkowa Carpet Cleaner, krok 4.

 


Dokładnie wszczotkuj proszek Carpet Cleaner maszyną walcową Carpet Cleaner. W czasie szczotkowania proszek absorbuje brud, jak miliony mikro gąbek. Ten etap czyszczenia pozwala ostatecznie doczyścić wykładzinę oraz usunąć z niej wilgoć naniesioną podczas spryskiwania aktywatorem.

Metoda proszkowa Carpet Cleaner, krok 5. Metoda proszkowa Carpet Cleaner, krok 5.

 


Zbierz proszek oraz mikrokryształki ze związanym brudem maszyną walcową Carpet Cleaner, wyposażoną w zestaw czyszczący Renovator.

Metoda proszkowa Carpet Cleaner, krok 6. Metoda proszkowa Carpet Cleaner, krok 6.