Artykuł opisuje 4 zasady dbania o wykładzinę z punktu widzenia hotelu. Pomaga odpowiedzieć na pytanie, jak dbać o dywan, pokazując różne sposoby i metody. Do zastosowania także na wykładzinie w biurze lub dywanie w domu.

Wiele czynników wpływa na atrakcyjność wizualną obiektu hotelowego. Jednym z nich są wykładziny dywanowe, na które zwraca uwagę praktycznie każdy gość hotelu. Niestety nawet najbardziej przemyślany wybór jakości wykładziny nie musi gwarantować sukcesu. Także właściwy dobór rodzaju, koloru i wzoru wykładziny niekoniecznie zapewnia oczekiwany efekt wizualny w dłuższym okresie. Konieczna jest także odpowiednia dbałość o wykładzinę i utrzymanie jej dobrego stanu. Mówiąc krótko: na nic ładny wzorek perfekcyjnie naniesiony na wykładzinę o wysokiej gramaturze, jeśli pokrywa go widocznie zauważalna warstwa brudu.

Jak dbać o dywan?

Zapoznaj się z naszymi poradami.

Idąc dalej, wątpliwy szacunek gościa hotelu wzbudza wzorowo dopasowana bordura. Nawet, jeśli ekipa montażowa poprowadziła ją idealnie równolegle względem ścian korytarza. Cały efekt natychmiast idzie w zapomnienie, gdy na środku widnieje niedoczyszczona plama.  I na koniec, zawsze fatalne wrażenie wywołują wyczuwalne brzydkie zapachy. Mogą być wywołane na przykład przez zalegający kurz, wskazujący na przykładanie zbyt małej wagi do kwestii czyszczenia.

Aby uniknąć takich błędów warto pamiętać o oczywistym fakcie, że wykładzina dywanowa użytkowana w obiektach hotelowych nieustannie podlega dużemu natężeniu ruchu i niebezpieczeństwu zabrudzeń. A to w oczywisty sposób wpływa negatywnie na jej wygląd i trwałość.

Jak dbać o dywan?

Dlatego warto zapoznać się z podstawowymi zasadami, które można i należy wdrażać długoterminowo, dbając o utrzymanie czystości wykładzin. Odpowiednie opracowanie zestawu działań musi uwzględniać wiele czynników. Z jednej strony naturalne potrzeby gości do przebywania w czystych i higienicznych pomieszczeniach. Z drugiej strony – możliwości techniczne, kadrowe i finansowe danego obiektu. Oto ogólne zasady, których zrozumienie pomoże odpowiedzieć na pytanie, jak wyczyścić dywan. Wybór odpowiednich z nich należy już do indywidualnych decyzji osób zarządzających. 

Reasumując, dbanie o wykładziny dywanowe to obowiązek w każdym obiekcie hotelowym. Należy opracować odpowiedni zestaw działań, aby w sposób najbardziej skuteczny zagwarantować czystość i estetykę wykładzin. Działania te muszą być przemyślane i mieć charakter kompleksowy. W dużym zakresie trzeba je prowadzić na co dzień. Część działań należy wdrażać okresowo w krótkich odstępach czasu. Inne zaś można podejmować w dłuższych odstępach czasu. Tylko takie kompleksowe działania pozwolą na utrzymanie zadowalającego stanu wykładzin. A w efekcie – zadowolenia gości hotelu.

Kategorie: Fachowe porady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.