Świadomość ekologiczna

Niezależnie od statusu społecznego, poglądów, miejsca zamieszkania, czy zamożności każdy z nas musi myśleć o przyrodzie i ochronie środowiska. Mało tego, każdy z nas musi konsekwentnie działać w tym kierunku. Jeśli nawet nie dla samego siebie, to dla dobra naszych dzieci i kolejnych pokoleń. Korzystajmy z ekologicznych źródeł energii i zmniejszajmy ilość generowanych odpadów. Oszczędzajmy wodę i sortujmy śmieci. Zmniejszajmy ilość plastiku w swoim otoczeniu a czyszcząc dywan zawsze miejmy przy sobie ekologiczny zestaw do czyszczenia wykładzin dywanowych. Niech ekologia stanie się modna i niech będzie stylem życia. Niech myślenie ekologiczne będzie obowiązkowym elementem naszego funkcjonowania. 

Ekologia a branża utrzymania czystości

Generalnie rzecz biorąc branża utrzymania czystości nie należy do najbardziej ekologicznych sektorów gospodarki. Walka z brudem wymaga użycia środków chemicznych, które nierzadko są silne i agresywne. Dlatego w tej kwestii szczególnie warto wdrażać w życie świadomość ekologiczną. To oczywiste, że szukając odpowiednich dla siebie środków chemicznych trzeba kupować te, które są skuteczne. Ale warto przy tym pamiętać, aby spośród dwóch o podobnych parametrach wybrać taki, który cechuje się najmniejszymi z możliwych ujemnymi skutkami dla środowiska. 

W jednym z naszych wpisów pt. „Czy firma sprzątająca to dobry pomysł na biznes?” zaproponowaliśmy 7 autorskich czynników, które mogą otworzyć furtkę do sukcesu dla firm w branży utrzymania czystości. Jednym z tych czynników jest zaopatrywanie się tylko w sprawdzone środki czystości i bazowanie w tej mierze na znanych i renomowanych markach. Warto w tym miejscu przywołać znaną prawdę, że to właśnie duzi producenci mogą sobie pozwolić na zwiększone nakłady na badania i rozwój. To oni zazwyczaj są prekursorami nowoczesnej technologii i wprowadzają na rynek ekologiczne preparaty do czyszczenia.

Jak wspomniano wcześniej, w dzisiejszych czasach postawa proekologiczna staje się przejawem mody. Podobnie w funkcjonowaniu koncernów chemicznych wprowadzanie do asortymentu produktów z serii „eco” jest obowiązkowe. Niemal każdy producent posiada obecnie w swojej ofercie ekologiczne preparaty do czyszczenia. Dlatego w procesie poszukiwania i wyboru odpowiednich środków chemicznych konsument ma alternatywę i możliwość wyboru. Warto zatem zwracać uwagę na te z nich, które wyróżniają się proekologicznymi właściwościami. Korzystajmy zatem z naszego prawa wyboru i bądźmy przy tym przyjaźni ekologicznie. To często nic nie kosztuje a może przynieść wiele pozytywnych skutków w dłuższej perspektywie czasu.  

Ekologiczne środki czyszczące

Firma Carpet Cleaner Industries CCI GmbH miała swój istotny wkład w badania i rozwój nowoczesnej technologii produkcji ekologicznych środków czyszczących. Mając na uwadze światowe trendy pokazujące, że wśród poszukiwanych przez konsumentów produktów są także ekologiczne środki czystości, uznano że tym samym trendom podlegać będzie chemia do prania dywanów. Dlatego w ostatnich latach fabryka zintensyfikowała swoje działania w tym kierunku. Lata 2017-2018 to czas, w którym fabryka wprowadziła na rynek dwa nowe ekologiczne preparaty do czyszczenia wykładzin dywanowych i dywanów.

Przede wszystkim, flagowy produkt fabryki, czyli unikalny proszek absorbujący brud zyskał swoją wersję ekologiczną. Został pozbawiony środków powierzchniowo-czynnych, co przy jednoczesnej zmianie dotychczasowej formuły pozwoliło wprowadzić do asortymentu produkt o zupełnie nowej jakości. Do tego nowa nazwa w postaci słowa ECO i kolor zielony podkreślający ekologiczne ukierunkowanie produktu.

Równolegle zmodyfikowano dotychczasowy aktywator, stosowany jako prespray przed użyciem proszku. Stworzono zupełnie nowy produkt CRYSTAL GREEN. To nie tylko nowa formuła, ale także nowa nazwa, która podkreśla ekologiczny charakter preparatu. I znów kolor zielony, więc ponowne odwołanie do ekologii. Zadaniem preparatu Crystal Green jest rozpuszczenie brudu i związanie go w mikrokapsułki. Ten etap czyszczenia wydatnie ułatwia zadanie proszkowi Carpet Cleaner, który kończy proces czyszczenia poprzez kompleksowe doczyszczenie i dosuszenie wykładziny.

Oba ekologiczne środki czystości wzbogaciły ofertę produktów do profesjonalnego czyszczenia wykładzin dywanowych. Ponadto dały konsumentom większe możliwości świadomego wyboru pożądanych preparatów. Przy okazji ugruntowały również pozycję fabryki wśród wiodących i najbardziej aktywnych uczestników światowych w branży utrzymania czystości. 

Ekologiczny zestaw Carpet Cleaner

Ekologiczny zestaw do czyszczenia wykładzin dywanowych i dywanów austriackiej firmy Carpet Cleaner obejmuje dwa wysokiej jakości ekologiczne preparaty do czyszczenia:

  1. prespray Crystal Cleaner Green CC500A, butelka 1 l
  2. proszek Carpet Cleaner C1210 ECO, saszetka 1 kg 

Ze względu na unikalny skład surowcowy bez środków powierzchniowo-czynnych, ekologiczny zestaw do czyszczenia wykładzin dywanowych i dywanów jest bezpieczny do stosowania na wszelkiego rodzaju dywanach. Polecany do stosowania w pokojach dziecięcych i młodzieżowych, a także instytucjach typu żłobki lub przedszkola.

Ekologiczny zestaw Carpet Cleaner, Ekologiczny zestaw do czyszczenia wykładzin dywanowych

Kategorie: Środki czyszczące

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.