Odkurzacz pionowy Sebo Felix wygląda jak współczesna wersja kamerdynera w nowoczesnym gospodarstwie domowym. Wytycza nowe standardy w dziedzinie sprzątania a jednocześnie zadziwia swoim oryginalnym designem. Podobnie, jak inne urządzenia tego producenta, odkurzacz kolumnowy Sebo Felix wyposażono w wiele użytecznych funkcji.  Miedzy innymi posiada on przegub Flex Neck, zapewniający swobodę ruchu. Ponadto ma zintegrowany wąż teleskopowy, a także wygodną rączkę do przenoszenia urządzenia.

Odkurzacz kolumnowy Sebo Felix występuje w trzech kolorach: białym, czarnym i czerwonym.

Zalety Felixa mile widziane w domu

Odkurzacz kolumnowy Sebo Felix został stworzony z myślą o pracy w domu. W odróżnieniu od bliźniaczej serii odkurzaczy Sebo Dart, przeznaczonych do użytku profesjonalnego, w Felixie zainstalowano wiele udogodnień, miedzy innymi regulowany uchwyt teleskopowy oraz regulację siły ssania na uchwycie. Felix posiada dodatkowo możliwość włączenia i wyłączenia elektroszczotki. Te elementy, wraz z nieco bogatszym wyposażeniem, czynią go jeszcze bardziej przyjaznym użytkownikowi, co ma szczególne znaczenie w warunkach domowych. Dzięki takim innowacyjnym i ergonomicznym rozwiązaniom odkurzacz domowy Sebo Felix nadaje się do przede wszystkim do czyszczenia różnego rodzaju wykładzin dywanowych i dywanów. Ponadto świetnie się sprawuje na podłogach twardych.

Odkurzacz pionowy Sebo Felix

Odkurzacz domowy Felix posiada bogate wyposażenie standardowe. Należą do niego: elektroszczotka Sebo ET-1, dysza Sebo Kombi oraz zintegrowany wąż teleskopowy z dwiema dyszami: do tapicerki oraz szczelinową.

Unikalne rozwiązania techniczne

Elektroszczotka Sebo ET-1 powoduje, że Felix to rewelacyjny odkurzacz do wykładzin. Elektroszczotka z 4-stopniową, ręczną regulacją wysokości perfekcyjnie czyści dywany i wykładziny, z łatwością usuwając nawet sierść zwierząt. Demontaż i wymiana szczotki odbywa się bez udziału jakichkolwiek narzędzi. Głowica wyposażona jest w lampkę ostrzegawczą. Lampka świeci na czerwono, gdy wysokość szczotki jest ustawiona zbyt wysoko lub zbyt nisko dla optymalnego czyszczenia. Poza tym lampka świeci się, kiedy włosie szczotki jest zużyte i wymaga wymiany. Również w  w przypadku, gdy nastąpi automatyczne wyłączenie silnika z powodu napotkanej przeszkody.

Odkurzacz pionowy Sebo Felix

Innowacyjna dysza Sebo Kombi daje możliwość czyszczenia na przemian dywanów, wykładzin oraz twardych podłóg bez konieczności zmiany akcesoriów. Wystarczy nacisnąć przełącznik na dyszy, która dostosowuje się w ten sposób do rodzaju odkurzanego podłoża. Cztery miękkie kółka powodują, że odkurzacz do wykładzin Sebo Felix swobodnie porusza się pomiędzy meblami oraz innymi przeszkodami.

W obydwu przypadkach regulacja stopnia odchylenia przegubu Flex Neck o 90° w pionie i 180° w poziomie czyni odkurzanie powierzchni płaskich wyjątkowo lekkim i przyjemnym zadaniem. Zaś w przypadku trudniej dostępnych miejsc użytkownik ma do dyspozycji wąż teleskopowy wraz z dyszą do tapicerek oraz szczelinową. W takiej sytuacji użytkownik może dodatkowo odczepić dyszę Sebo Kombi lub elektroszczotkę ET-1 od korpusu i trzymać w jednej ręce korpus, a w drugiej wąż. Zapewnia sobie w ten sposób jeszcze więcej komfortu i mobilności przy sprzątaniu, przede wszystkim w trudniej dostępnych miejscach.

Odkurzacz pionowy Sebo Felix

Filtr workowy elektrostatyczny

Odkurzacz pionowy Sebo Felix dysponuje wyjątkowo pojemnym workiem na kurz Ultra Bag™ (3,5 litra). Worek stanowi część 3-stopniowego systemu filtracji, jest elektrostatyczny. Ma specjalny kapsel do natychmiastowego zamknięcia podczas wymiany, aby zabrudzenia nie wydostawały się na zewnątrz. Dzięki temu Felix wspaniale sprawdza się u wszystkich użytkowników dbających o czystość. Przede wszystkim jednak wśród osób dotkniętych astmą, czy różnego rodzaju alergiami. Ponadto wszędzie tam, gdzie są małe dzieci.

System filtracji klasy S

Wiedza ogólna

Odkurzacz domowy Sebo Felix posiada opatentowany 3-stopniowy system filtracji klasy S („Anti Allergy Hospital Grade S-Class Filtration”). Klasa S oznacza, że filtr zatrzymuje co najmniej 99,9% cząstek wielkości 0,3 mikrona i większych. Wykonany z wysokiej jakości materiału filtr znajduje się na całej powierzchni korpusu odkurzacza. Dzięki dużej powierzchni umożliwia swobodny przepływ filtrowanego powietrza, ale także znakomicie wycisza urządzenie.

Informacje szczegółowe

System filtracji klasy S spełnia wymogi astmatyków i osób cierpiących na alergie. Docenia to wiele środowisk i organizacji, dlatego odkurzacz Sebo Felix jest posiadaczem prestiżowych nagród i wyróżnień.

 

Jak działa system filtracji klasy S? Drobne cząstki pyłów są zatrzymywane wewnątrz urządzenia, a więc nie wydostają się na zewnątrz. Trzy etapy filtracji oczyszczają powietrze zanim zostanie ono wydmuchane na zewnątrz.

[A] Pierwszy etap filtracji.
To 3-warstwowy filtr workowy, który skutecznie zatrzymuje bakterie, alergeny i inne potencjalnie niebezpieczne substancje.

[B] Drugi etap filtracji.
To filtr silnika usytuowany pod workiem filtrującym. Jego zadaniem jest również ochrona silnika.

[C] Trzeci etap filtracji.
To elektrostatyczny filtr wylotowy, którego ogromna powierzchnia 1648 cm2 pozwala zatrzymać nawet najdrobniejsze cząstki tak, aby wydmuchiwane powietrze było czyste.

Galeria

Dane techniczne: 

 • Odkurzacz pionowy
 • Moc silnika: 875 W
 • Poziom mocy akustycznej: 79 dB
 • 3-stopniowy system filtracji klasy S
 • 3-warstwowy worek Ultra Bag™ o pojemności 3,5 l
 • Opatentowany, elastyczny przegub Flex Neck
 • Ergonomiczny, regulowany uchwyt teleskopowy
 • Płynna regulacja mocy ssania na uchwycie
 • Równomierne rozproszenie przepływającego powietrza
 • Elektroszczotka ET-1
 • Dysza podłogowa Sebo Kombi
 • Możliwość rozbudowy (polerka Sebo Disco)
 • Długość przewodu: 9,5 m (promień działania 10,5 m)
 • Zintegrowany elastyczny wąż do pracy z dyszą szczelinową, a także dyszą do tapicerki (dysze w zestawie)
 • Waga: 4,5-7 kg (w zależności od wyposażenia).