Odkurzacze przemysłowe

Od dziesięcioleci odkurzacze przemysłowe Sebo cieszą się uznaniem wśród ludzi zajmujących się na co dzień profesjonalnym sprzątaniem. Funkcjonują pod różnymi popularnymi określeniami np. odkurzacze kolumnowe, odkurzacze pionowe, odkurzacze z elektroszczotką lub po prostu odkurzacze hotelowe. To one zapewniły firmie pozycję lidera na świecie. Wiele pomysłów Sebo stało się standardem dla branży wysokiej klasy odkurzaczy. Jednak Sebo jest zawsze o krok dalej od swojej konkurencji. Już dziś inżynierowie Sebo pracują nad rozwiązaniami, które trafią do powszechnej produkcji za parę lat. Odkurzacze pionowe zadziwiają swoją solidną konstrukcją, wytrzymałością, wydajnością, długowiecznością, a przy tym łatwością w obsłudze. Codzienna eksploatacja i konserwacja tych urządzeń jest dziecinnie prosta, bo użytkownicy tych odkurzaczy mają na ogół sporo pracy i nie mają czasu na majsterkowanie przy urządzeniu. Wszystkie odkurzacze do wykładzin Sebo posiadają 2-letnią gwarancję.

Oferowany przez STS Ekspert i Carpet Cleaner w Polsce asortyment odkurzaczy przemysłowych podzieliliśmy na trzy grupy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zaproponowany podział jest raczej umowny i poszczególne modele mogą płynnie przechodzić pomiędzy grupami. Jednak z uwagi na różnorodność produktów i znaczące różnice pomiędzy poszczególnymi modelami, odkurzacze przemysłowe umownie dzielimy na: odkurzacze hotelowe, odkurzacze biurowe i odkurzacze ogólnego zastosowania. Co ważne, są to odkurzacze z elektroszczotką, a więc optymalne do stosowania na dywanach i wykładzinach dywanowych.

odkurzacze-hotelowe-odkurzacze-do-hotelu
odkurzacze-biurowe-odkurzacze-do-biura
odkurzacze-biurowe-odkurzacze-hotelowe

Niezależnie od tego, które odkurzacze przemysłowe spośród przedstawionych będą na wyposażeniu hotelu, firmy sprzątającej lub innej instytucji, z taką sama precyzją dopełnią proces kompleksowego czyszczenia dywanów i wykładzin dywanowych. Rewelacyjne rozwiązania techniczne, dzięki którym duża siła ssania łączy się z ruchem szczotki dywanowej powodują dużą efektywność czyszczenia. Dlatego usuwanie z czyszczonej powierzchni wszelkich treści zawierających zabrudzenia jest szybkie i skuteczne. Dotyczy to zarówno usuwania mikrokryształków powstałych podczas czyszczenia metodą kapsułkowania, jak i brudnych wiórków, będących efektem czyszczenia proszkowego. Dodatkowo wykładzina po odkurzaniu jest wyraźnie podniesiona, co powoduje dodatkowe, pozytywne efekty wizualne.  

Intuicyjna obsługa

Niezwykle ważnym elementem charakteryzującym odkurzacze do wykładzin Sebo jest łatwość ich obsługi. Wszystkie niezbędne do wykonania czynności obsługowe są intuicyjne i bardzo proste. Przykładowo regulację wysokości szczotki wykonuje się jednym ruchem, podobnie jak uruchomienie praktycznej zintegrowanej rury ssącej. Wystarczy ją wyjąć, aby natychmiastowo przejść od odkurzania wykładziny do możliwości wyciągnięcia zabrudzeń z zakamarków. Silnik elektroszczotki wyłączy się automatycznie, bez konieczności ingerencji użytkownika. W momencie konieczności powrotu do odkurzania wykładziny wystarczy z powrotem włożyć rurę ssącą w odpowiednie miejsce a silnik elektroszczotki ponownie się uruchomi. Zatem obsługa jest łatwa i szybka. Dlatego odkurzacze kolumnowe firmy Sebo bardzo często wykorzystuje się, jako odkurzacze hotelowe.