Proszek Carpet Cleaner – produkt globalny

Proszek Carpet Cleaner to flagowy produkt firmy Carpet Cleaner Industries GmbH. który można spotkać w ponad 50 krajach na całym świecie. Unikalna formuła wiąże i absorbuje brud, pozostawiając wykładzinę nie tylko czystą, ale także suchą. Produkt znajduje swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie ważnym elementem procesu czyszczenia jest krótki okres schnięcia wykładziny, a także brak dużego udziału wilgoci. Specjalna formuła produktu oraz łatwość użytkowania zapewniają dobre efekty czyszczenia przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy.

W połączeniu z niezwykle szybkim efektem końcowym, pozwalającym od razu po czyszczeniu włączać wykładzinę do użytku, proszek Carpet Cleaner zdobył sławę niezwykle skutecznego i przyjaznego użytkownikowi środka do zwalczania zabrudzeń. Dodatkową zaletą produktu jest to, że można go używać na wszystkich rodzajach wykładzin dywanowych i dywanów, w tym wełnianych. Ze względu na bezpieczny skład produkt posiada certyfikat Woolsafe.  

Suche wiórki, granulat, trociny

Powszechnie funkcjonuje kilka obiegowych nazw, które przyjęły się wśród użytkowników tego produktu. Obok oficjalnej nazwy „proszek”, można także spotkać określenia: „wiórki”, „wióry”, „suche wiórki”, „suche wióry”, „suche wiórka”, „granulat” lub „trociny”. Określenia są różne, lecz wszystkie dopuszczalne. Opisują bowiem ten sam produkt przypominający wyglądem przemielone drobiny drewna, w odróżnieniu od miału w stylu proszku do prania, oferowanego przez konkurentów.

Zasada działania

Proszek Carpet Cleaner działa jak miliony mikrogąbek i pochłania brud podczas wszczotkowywania pomiędzy włókna wykładziny. Nie namacza czyszczonego podłoża, nie powoduje wilgotnych i lepkich śladów, ale pozostawia wykładzinę w 100% suchą i pozwala użytkować ją od razu po czyszczeniu !!!

Średnia wydajność proszku: 15 m2 z 1 kg.

Proszek działa podczas wszczotkowywania go w wykładzinę i dlatego szczególnie ważne jest używanie do tego celu dedykowanych szorowarek walcowych TM3, TM4, TM5PRO35 lub PRO45

W warunkach domowych – na małych powierzchniach – dokładne wtarcie proszku w wykładzinę lub dywan zapewnia szczotka ręczna Magic Roller

Miejsca zastosowania

Proszek do czyszczenia wykładzin dywanowych na sucho ma szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie występuje konieczność częstego prowadzenia serwisu wykładzin. Poza tym zainteresowani nim są Klienci, którzy z różnych względów nie mogą wyłączać z użytkowania wykładzin na dłuższy czas. Dlatego głównymi odbiorcami proszku są hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, czy sale balowe. Jest on także powszechnie stosowany w obiektach biurowych, w których duże natężenie ruchu wymaga częstego dbania o czystość. Do użytkowników tego produktu można zaliczyć także restauracje, teatry, sale kinowe, lokale usługowe, salony sprzedaży. I oczywiście firmy sprzątające, których zainteresowania biznesowe są ulokowane w powyższych obiektach.

Dostępne produkty

Klasyczny proszek Carpet Cleaner

Suche wiórki w wersji klasycznej zadebiutowały na rynku środków do czyszczenia dywanów przed kilkudziesięciu laty. Produkt w niemal niezmienionej formule sprawdziły miliony użytkowników na całym świecie.     

Jak wyczyścić dywan?
Wiadro 10 kg (oznaczenie produktu: C1150)
Saszetka 1 kg (oznaczenie produktu: C1210)

Ekologiczny proszek Carpet Cleaner

Granulat do prania dywanów w wersji ekologicznej charakteryzuje się brakiem w składzie środków powierzchniowo-czynnych. rekomendowany przede wszystkim do wykorzystania w przedszkolach, szkołach, czy też żłobkach. Ponadto wszędzie tam, gdzie przebywają osoby z różnego typu alergiami i uczuleniami. 

Wiadro 10 kg (oznaczenie produktu: C1150 ECO)
Saszetka 1 kg (oznaczenie produktu: C1210 ECO)