Odpowiadamy na pytanie, co to jest Renovator. Opisujemy zastosowanie, pokazujemy sposób montażu i możliwości wykorzystania.

Renovator – skąd pomysł?

Złoty środek na brudny dywan

Odkurzanie wstępne dywanu jest najbardziej zaniedbywanym obowiązkiem w każdym domu, biurze, czy hotelu. To fakt. Tym bardziej należy sobie zdawać sprawę z tego, że ilości naniesionego brudu z zewnątrz, resztki piasku, czy ziemi, a także włosy i zmechacony kurz z biegiem czasu zwiększają swoją objętość. Finalnie mogą stanowić aż 75-80% całkowitego brudu w dywanie. Chodzenie po tych zanieczyszczeniach powoduje ich tarcie o dywan, co w praktyce przekłada się na osłabienie lub uszkodzenia włókien. Przede wszystkim stanowi to problem w miejscach o największym natężeniu ruchu. Szczególnie w korytarzach i na ścieżkach komunikacyjnych. Ze względu na największe natężenie ruchu to właśnie w tych miejscach najbardziej zauważalne są zabrudzenia dywanu, czy wykładziny.

Uniknięcie problemów w tym zakresie rozwiązuje regularne odkurzanie. Aby było ono skuteczne, musi być wykonywane przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Mogą to być dobrej jakości odkurzacze z elektroszczotką lub szorowarki walcowe ze specjalnie zaprojektowaną opcją usuwania zabrudzeń. Tę funkcje spełnia zestaw czyszczący Renovator.

Zasada działania

Czyszczenie wykładzin dywanowych w dużym stopniu ułatwia opracowana przez Carpet Cleaner technologia usuwania zabrudzeń, zarówno będących w wykładzinie przed czyszczeniem, jak i powstałych w jego trakcie. Polega ona na usuwaniu brudu z czyszczonej powierzchni przy wykorzystaniu zestawu czyszczącego Renovator. To opatentowane dwa metalowe pojemniki ze stali nierdzewnej, montowanych z przodu i z tyłu urządzenia. Wspaniale wykorzystują one moc szczotek wirujących w odwrotnym kierunku, efektywnie zbierając z wykładziny zanieczyszczenia stałe (włosy, piasek, resztki gleby itp.), a także proszek z zaabsorbowanym brudem. W rezultacie wykładzina pozostaje czysta zaraz po zakończeniu prac.

Jak zainstalować metalowe pojemniki?

Carpet Cleaner fabrycznie wyposaża obudowy swoich szorowarek walcowych w specjalne uchwyty. Dzięki temu instalacja metalowych pojemników jest niezwykle łatwa. Wystarczy jedno kliknięcie, aby zestaw czyszczący był gotowy do pracy !

Co to jest Renovator?

Zestaw czyszczący w różnych modelach

W większości przypadków użytkownicy szorowarek walcowych Carpet Cleaner potrzebują ich do kompleksowego wykorzystania. Dlatego najczęściej kupują maszyny fabrycznie wyposażone w Renovator. Podczas, gdy nie ma wyboru w modelach serii PRO, które standardowo są wyposażone w zestaw czyszczący, o tyle w maszynach serii TM Renovator jest opcją. Można więc zamówić szorowarkę TM od razu z zestawem czyszczącym. Można również wyposażyć się na początku w sprzęt w wersji podstawowej, zaś metalowe pojemniki w każdej chwili dokupić.

Co to jest Renovator?

Szorowarka walcowa Carpet Cleaner TM 3 Renovator

Co to jest Renovator?

Szorowarka walcowa Carpet Cleaner TM 4 Renovator

Co to jest Renovator?

Szorowarka walcowa Carpet Cleaner TM 5 Renovator

Szorowarka walcowa Carpet Cleaner PRO 35

Szorowarka walcowa Carpet Cleaner PRO 45

Kategorie: Fachowe porady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.