Kapsułkowanie to sposób doraźnego czyszczenia wykładzin dywanowych, który zaleca się do stosowana na lekko lub średnio zabrudzonych wykładzinach.

Kapsułkowanie Carpet Cleaner.

Polega na naniesieniu na wykładzinę i dokładnym wszczotkowaniu pomiędzy jej włókna specjalnego aktywatora czyszczącego, który wiąże brud i zamyka go w mikrokryształkach (kapsułkach). Skuteczność metody wspomaga wykorzystanie szorowarki walcowej, która dokładnie wciera roztwór pomiędzy włókna wykładziny. Aktywator nie pozostawia osadu. Ponadto szybko odparowuje. Dlatego łatwo go usunąć z wykładziny, odkurzając ją zaraz po wyschnięciu. 

Kapsułkowanie charakteryzuje się niewielkim stopniem wilgotności, co umożliwia korzystanie z wykładziny w niedługim czasie po czyszczeniu. Ze względu na niski koszt, a także wysoką skuteczność jest idealne do częstego, okresowego stosowania. Ponadto kapsułkowanie łatwo się wykonuje, dzięki czemu w ostatnich latach zyskało dużą popularność.

 
Miejsca zastosowania

Czyszczenie wykładzin dywanowych metodą kapsułkowania – podobnie jak metoda proszkowa – ma szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie występuje konieczność częstego prowadzenia serwisu wykładzin. Poza tym zainteresowani tym sposobem czyszczenia są Klienci, którzy z różnych względów nie mogą wyłączać z użytkowania wykładzin na dłuższy czas. Dlatego głównymi odbiorcami usług czyszczenia wykładzin dywanowych metodą proszkową są hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, czy sale balowe. Metodę także powszechnie się stosuje w obiektach biurowych, w których duże natężenie ruchu wymaga częstego dbania o czystość. Do beneficjentów tej metody można dołączyć także restauracje, teatry, sale kinowe, lokale usługowe, czy też salony sprzedaży.

W odróżnieniu od starszych obiektów, w nowoczesnych biurowcach powszechnie stosowane są podłogi podniesione oraz wykładziny w formie płytek dywanowych. Ten rodzaj wykładzin jest szczególnie wrażliwy na wilgoć. Dlatego zastosowanie czyszczenia metodą kapsułkowania, związanego z aplikowaniem małej dawki wilgoci jest tu wskazane.

 
Kapsułkowanie – instrukcja czyszczenia


Rozpocznij czyszczenie maszyną walcową Carpet Cleaner serii TM lub PRO, wyposażoną w zestaw czyszczący Renovator. Usuniesz w ten sposób z wykładziny luźny brud. Poza tym podniesiesz jej włókna.

Kapsułkowanie Carpet Cleaner, krok 1. Kapsułkowanie Carpet Cleaner, krok 1.


Użyj wybranego aktywatora Crystal Cleaner i spryskaj nim wykładzinę.

Kapsułkowanie Carpet Cleaner, krok 2. Kapsułkowanie Carpet Cleaner, krok 2.


Dokładnie wszczotkuj aktywator Crystal Cleaner maszyną walcową Carpet Cleaner.

Kapsułkowanie Carpet Cleaner, krok 3. Kapsułkowanie Carpet Cleaner, krok 3.


Po wyschnięciu (ok. 30-60 min.) zbierz mikrokryształki ze związanym brudem maszyną walcową Carpet Cleaner, wyposażoną w zestaw czyszczący Renovator.

Kapsułkowanie Carpet Cleaner, krok 4. Kapsułkowanie Carpet Cleaner, krok 4.