Carpet Cleaner PRO35 to nowoczesna szorowarka walcowa średniej wielkości, która z pewnością jest jedną z bardziej przyjaznych użytkownikowi i uniwersalnych maszyn do czyszczenia wykładzin tekstylnych na świecie. Przeznaczona jest do czyszczenia wykładzin dywanowych metodą proszkową oraz metodą kapsułkowaniaa także dodatkowo do czyszczenia wybranych podłóg twardych.

Szorowarka walcowa PRO35.

 

Opis

W przeciwieństwie do sprzętów firm konkurencyjnych, Carpet Cleaner PRO35 charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością i łatwością użytkowania. W dodatku jest przygotowana do kontaktu z wilgocią. Dzięki temu może być wykorzystana do wielu zadań czyszczących. 

Cechy szczególne, które świadczą o jej unikalności to na przykład:

  • po czyszczeniu wykładzina jest od razu sucha !
  • można nią czyścić wybrane fragmenty wykładziny;
  • ma przeznaczenie obiektowe;
  • jest prosta w budowie, ale niezawodna w użytkowaniu,
  • jest niewielka, więc łatwa w obsłudze;
  • cechuje się niskim poziomem hałasu podczas, gdy pracuje;
  • ma obudowę ze stali nierdzewnej;
  • jest łatwa do transportowania dzięki wózkowi z kółkami;
  • łatwo wymienia się w niej szczotki;
  • posiada opatentowany zestaw czyszczący Renovator.

 

Miejsca zastosowania

Maszyna Carpet Cleaner PRO35 jest bardzo uniwersalna, ponieważ ma kompaktowe rozmiary i wyjątkową cichość działania. Dlatego ma szerokie zastosowanie w wielu obiektach użyteczności publicznej wyposażonych w wykładziny dywanowe. Przede wszystkim wspaniale spisuje się w hotelach i pensjonatach. Na pewno doskonale sprawdzi się także w ośrodkach wypoczynkowych, sanatoriach i innych placówkach, w których konieczne jest regularne czyszczenie wykładzin przy jednoczesnym wymogu cichości pracy i pozostawiania wykładziny suchej po czyszczeniu. Jest też powszechnie stosowana w obiektach biurowych, w których duże natężenie ruchu wymaga częstego dbania o czystość.

W odróżnieniu od starszych obiektów, w nowoczesnych biurowcach powszechnie stosowane są podłogi podniesione oraz wykładziny w formie płytek dywanowych. Ten rodzaj wykładzin jest szczególnie wrażliwy na wilgoć. Dlatego zastosowanie szorowarki walcowej jest tu kluczowe. Szczególnie dobrze sprawdza się tu bowiem czyszczenie wykładzin metodami na sucho i kapsułkowania. Oprócz wymienionych miejsc maszynę Carpet Cleaner PRO35 warto stosować w restauracjach, teatrach i salach kinowych. Podobnie jak tam, z pewnością sprawdzi się też w lokalach usługowych, salonach sprzedaży itp.

 

Wyposażenie standardowe maszyny PRO35:

1./ Komplet szczotek (2 szt.)
Do wyboru:
– miękkie (białe)
– standardowe (niebieskie)
– twarde (brązowe)
– bardzo twarde (czarne)

Szorowarka walcowa PRO35 - szczotki.

 

2./ Zestaw czyszczący Renovator
Zestaw godny uwagi z powodu swojej unikalności. Składa się z dwóch pojemników, które bardzo skutecznie zbierają z wykładziny brud, zanieczyszczony proszek lub brudny płyn. Przez to maszyna wyróżnia się na tle konkurencji

Szorowarka walcowa PRO35 - Renovator.

 

3./ Dwie osłony szczotek
Do zamontowania z przedniej i tylnej strony maszyny. W ten sposób ściany są chronione przed pryskaniem spod szczotek aktywatora lub proszku, a w szczególności płynnego środka czyszczącego

Osłony szczotek do szorowarki walcowej PRO35.

 

4./ Podstawka transportowa

Podstawka transportowa do maszyny Carpet Cleaner PRO35.

 

Dane techniczne
Silnik 600 W
Rotacja szczotek 483 obr. / min.
Dostępne rodzaje szczotek: 4
Waga: 21,3 kg
Długość: 40,5 cm
Szerokość: 28,5 cm
Wysokość (z uchwytem / bez uchwytu): 117,0 cm / 23,0 cm
Poziom hałasu (na odl. 0,5 m): 57,8 dB
Pojemność pojemników: 2,8 l
Wydajność (wykładziny dywanowe): do 100 m²
Wydajność (podłogi twarde): do 200 m²

 

Renovator

Czyszczenie wykładzin dywanowych i podłóg twardych w dużym stopniu ułatwia opracowana przez Carpet Cleaner technologia usuwania zabrudzeń, zarówno będących w wykładzinie przed czyszczeniem, jak i powstałych w jego trakcie. Polega ona na usuwaniu brudu z czyszczonej powierzchni przy wykorzystaniu zestawu czyszczącego Renovator. To opatentowany zestaw dwóch metalowych pojemników ze stali nierdzewnej, montowanych z przodu i z tyłu urządzenia. Wspaniale wykorzystują one moc szczotek wirujących w odwrotnym kierunku, efektywnie zbierając z wykładziny zanieczyszczenia stałe (włosy, piasek, resztki gleby itp.), proszek z zaabsorbowanym brudem, a także brudny płyn powstały w wyniku czyszczenia podłóg twardych. W rezultacie wykładzina pozostaje czysta zaraz po zakończeniu prac.

Technologia Carpet Cleaner - Renovator.