Zamrażacz do gum Carpet Cleaner KS3000 to preparat, który bardzo ułatwia życie.

Przyklejona guma do żucia to odwieczny problem, z którym wcześniej czy później spotka się każdy użytkownik wykładziny dywanowej lub dywanu. 

Gumy do żucia, ze względu na swój charakter, kleją się i są plastyczne, przez co stanowią duży problem. Wszelkie próby ich usunięcia w sposób mechaniczny, czyli przez zdrapanie, odklejenie, wyciągnięcie itp. będą nieskuteczne. Poza tym mogą pozostawić nieestetyczne plamy na wykładzinie. Co gorsza, korzystanie z ostrych narzędzi typu szorstkie szczotki lub nożyki mogą nieodwracalnie zniszczyć wykładzinę.

Zamrażacz do gum KS3000 – proste rozwiązanie na trudny problem

Istnieją domowe sposoby, dzięki którym próbuje się rozwiązać problem gumy do żucia na wykładzinie. Jednym z nich jest wykorzystanie kostek lodu. Przylepioną gumę należy obłożyć kostkami lodu, aby guma stwardniała i poddała się zeskrobaniu z wykładziny. Taki zabieg może być skuteczny, jednak zazwyczaj zabiera dużo czasu, a w przypadku gum wbitych w wykładzinę od dłuższego czasu nie musi się sprawdzić. 

Dlatego warto użyć sprawdzonego preparatu, przeznaczonego specjalnie do tego celu. Zamrażacz do gum Carpet Cleaner KS3000 w szybki i łatwy sposób zamrozi nawet najbardziej wdeptaną w wykładzinę gumę do żucia. Zmieniona w ten sposób struktura gumy spowoduje jej stwardnienie na całej powierzchni i umożliwi łatwe wyskrobanie z dywanu.   

zamrazacz-do-gum-ks3000

Zamrażacz do gum KS3000 skutecznie usuwa gumę do żucia. Po usunięciu z wykładziny gumy może pozostać pod nią lub wokół niej widoczne zabrudzenie. Dla maksymalnego efektu wizualnego, warto od razu podjąć działania, które spowodują całkowite wyczyszczenie wykładziny. Rekomendujemy punktowe lub całościowe czyszczenie metodą proszkową Carpet Cleaner.

W przypadku konieczności wyczyszczenia małej powierzchni wykładziny, np. po usunięciu gumy do żucia, można skorzystać ze szczotki ręcznej Magic Roller. Umożliwia ona czyszczenie wykładzin dywanowych na sucho w warunkach domowych m.in. w pokoju dziecinnym, salonie, przedpokoju oraz innych pomieszczeniach w domach i mieszkaniach. Ponadto sprawdza się także w małych pracach związanych z czyszczeniem wykładzin w biurze, pokoju hotelowym, małym saloniku wystawienniczym, sklepie lub podobnym niewielkim pomieszczeniu użyteczności publicznej.

W przypadku konieczności wyczyszczenia większej powierzchni wykładziny, najlepiej sięgnąć po szorowarki walcowe, dzięki którym serwis będzie szybszy i skuteczniejszy.