Czyszczenie tapicerki meblowej wykonuje się okresowo w celu usunięcia nagromadzeń brudu i nieprzyjemnych zapachów. Oferowany przez Carpet Cleaner system czyszczenia pianowego sprawia, że ​​tapicerka jest czysta, przy jednoczesnym minimalnym poziomie dozowanej wilgotności.

Czyszczenie tapicerki pianą Carpet Cleaner.

 

W ofercie Carpet Cleaner znajdują się dwa zestawy sprzętowe, do zastosowania w zależności od wielkości powierzchni i częstotliwości czyszczenia:

PSG Master – do częstych i dużych profesjonalnych zastosowań;

PSS Power – do szybkich i mniejszych zastosowań.

 

Opis i miejsca zastosowania

Czyszczenie tapicerki to proces, który trwa właściwie przez cały cykl życia mebli tapicerowanych. Niezależnie od miejsca i okoliczności, niemal zawsze meble narażone są na zabrudzenia. Dlatego czyszczenie powinno być procesem, a nie jednorazowym działaniem. Tapicerkę posiada każdy hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy, czy też sala balowa. Meble można znaleźć także w obiektach biurowych, restauracjach, teatrach, salach kinowych, lokalach usługowych, czy też w salonach sprzedaży. A więc praktycznie wszędzie. Z drugiej strony każdy dom, mieszkanie, czy inna posesja prywatna również posiada tego typu wyposażenie. Zapewne w mniejszych ilościach, jednak podobnie stanowi to problem z punktu widzenia okresowej konieczności czyszczenia.

Meble tapicerowane, z uwagi na swój charakter, narażone są na ciągły kontakt z ich użytkownikiem. Prowadzi to wcześniej, czy później do pojawiania się większych zabrudzeń spowodowanych dużą częstotliwością dotykania rękami, ubraniami lub stawianymi przedmiotami. Co gorsza, w miarę użytkowania wzrasta ryzyko punktowego zaplamienia przez wylewanie napojów, czy też kontakt z jedzeniem, tytoniem, zwierzętami domowymi itp.

Dlatego tak ważna jest świadomość konieczności systematycznego reagowania na powstałe zabrudzenia, co zapobiega dogłębnemu przenikaniu brudu przez włókna tapicerki. Świadomość to jedno, a niezawodny sposób radzenia sobie z problemem zanieczyszczeń to drugie.

W związku z powyższym, zdając sobie sprawę z tej sytuacji, Carpet Cleaner opracował sprzęt i środki ułatwiające czyszczenie tapicerki. Dotyczy to zarówno warunków obiektowych, tzn. pomieszczeń w budynkach użyteczności publicznej,  jak i warunków domowych. Do obu tych segmentów Carpet Cleaner kieruje inną propozycję sprzętową, ale tę samą ofertę najwyższej jakości środków czyszczących.