Od początku funkcjonowania na rynku, firma Carpet Cleaner Industries CCI GmbH rozwija systemy profesjonalnego czyszczenia powierzchni. Specjalizuje się przede wszystkim w czyszczeniu dywanów i wykładzin dywanowych metodą na sucho. Oferta skierowana jest głównie do obiektów użyteczności publicznej. Biorąc jednak pod uwagę niezwykłą skuteczność metod, coraz częściej sięgają po nie również osoby prywatne.

 

Systemy profesjonalnego czyszczenia

Firma Carpet Cleaner specjalizuje się w produkcji maszyn i środków do czyszczenia takich powierzchni, jak:

1. Wykładziny dywanowe

2. Podłogi twarde

3. Tapicerka

4. Materace

 

Carpet Cleaner jest jednym z wiodących na świecie producentów profesjonalnych systemów czyszczenia na sucho dywanów i wykładzin dywanowych. Producent oferuje nie tylko skuteczną, ale także bezpieczną metodę czyszczenia wszystkich rodzajów dywanów i wykładzin dywanowych. Posiadane atesty potwierdzają możliwość używania produktów nawet na najbardziej delikatnych wykładzinach wełnianych. System czyszczenia dywanów składa się z łatwych w użyciu szorowarek walcowych, unikalnego proszku czyszczącego w formie wiórków i innych produktów wspomagających czyszczenie – głównie aktywatorów krystalizujących brud i odplamiaczy specjalistycznych.

 

Szorowarki walcowe Carpet Cleaner umożliwiają także czyszczenie wybranych podłóg twardych, m.in. płytek gresowych, posadzek kamiennych, płytek ceramicznych, marmuru, czy też wykładzin lub paneli winylowych. Wykorzystanie szczotek wirujących w odwrotnym kierunku, jak również specjalna ich konstrukcja powodują rewelacyjne efekty m.in. w doczyszczaniu fug oraz zagłębień (porów) w płytkach.

 

Systemy profesjonalnego czyszczenia Carpet Cleaner obejmują także czyszczenie tapicerki meblowej. Carpet Cleaner opracował unikalny sprzęt i specjalistyczne środki do tego celu. Dotyczy to zarówno warunków obiektowych, tzn. pomieszczeń w budynkach użyteczności publicznej,  jak i warunków domowych. Do obu tych segmentów Carpet Cleaner kieruje inną propozycję sprzętową, ale tę samą ofertę najwyższej jakości środków czyszczących.

 

W wielu miejscach oferujących usługi noclegowe, a także w domach prywatnych można spotkać zanieczyszczone materace. Ze względu na stały klimat wewnątrz pomieszczeń, materac staje się idealnym schronieniem dla roztoczy, bakterii, wirusów i zarodników grzybów. Konwencjonalne metody czyszczenia uniemożliwiają pełne usunięcie z materaca zarówno roztoczy wraz z wytwarzanymi przez nie odchodami, jak również bakterii, wirusów i zarodników grzybów. Dlatego Carpet Cleaner oferuje proste, a jednocześnie unikatowe narzędzie do pielęgnacji materaców bez użycia wody i środków chemicznych.