Carpet Cleaner TM4 to szorowarka walcowa, która z pewnością jest jedną z bardziej przyjaznych użytkownikowi i uniwersalnych maszyn do czyszczenia wykładzin tekstylnych na świecie. Przeznaczona jest do czyszczenia wykładzin dywanowych metodą proszkową, a także metodą kapsułkowania.

Szorowarka walcowa TM4

  

Opis

W przeciwieństwie do dużych i ciężkich sprzętów czyszczących, szorowarka walcowa Carpet Cleaner TM4 charakteryzuje się niezwykłą funkcjonalnością i łatwością użytkowania.

Cechy szczególne, które świadczą o jej unikalności to na przykład:

  • po czyszczeniu wykładzina jest od razu sucha !
  • można nią czyścić wybrane fragmenty wykładziny;
  • ma przeznaczenie obiektowe;
  • jest prosta w budowie, ale niezawodna w użytkowaniu,
  • jest niewielka, więc łatwa w obsłudze;
  • cechuje się niskim poziomem hałasu podczas, gdy pracuje;
  • ma obudowę ze stali nierdzewnej;
  • jest łatwa do transportowania dzięki wózkowi z kółkami;
  • łatwo wymienia się w niej szczotki;
  • posiada opatentowany zestaw czyszczący Renovator (opcja).
Miejsca zastosowania

Maszyna Carpet Cleaner TM4 jest bardzo uniwersalna, ponieważ ma kompaktowe rozmiary i wyjątkową cichość działania. Dlatego ma szerokie zastosowanie w wielu obiektach użyteczności publicznej wyposażonych w wykładziny dywanowe. Przede wszystkim wspaniale spisuje się w hotelach i pensjonatach. Na pewno doskonale sprawdzi się także w ośrodkach wypoczynkowych, sanatoriach i innych placówkach, w których konieczne jest regularne czyszczenie wykładzin przy jednoczesnym wymogu cichości pracy i pozostawiania wykładziny suchej po czyszczeniu. Jest też powszechnie stosowana w obiektach biurowych, w których duże natężenie ruchu wymaga częstego dbania o czystość.

W odróżnieniu od starszych obiektów, w nowoczesnych biurowcach powszechnie stosowane są podłogi podniesione oraz wykładziny w formie płytek dywanowych. Ten rodzaj wykładzin jest szczególnie wrażliwy na wilgoć. Dlatego zastosowanie szorowarki walcowej jest tu kluczowe. Szczególnie dobrze sprawdza się tu bowiem czyszczenie wykładzin metodami na sucho i kapsułkowania. Oprócz wymienionych miejsc maszynę Carpet Cleaner TM4 warto stosować w restauracjach, teatrach i salach kinowych. Podobnie jak tam, z pewnością sprawdzi się też w lokalach usługowych, salonach sprzedaży itp.

Wyposażenie standardowe maszyny TM4

1./ Komplet szczotek (2 szt.)
Do wyboru:
– miękkie (białe)
– standardowe (niebieskie)
– twarde (brązowe)

Szorowarka walcowa TM4 - szczotki.

2./ Dwie osłony szczotek
Do zamontowania z przedniej i tylnej strony maszyny. W ten sposób ściany są chronione przed pryskaniem spod szczotek aktywatora lub proszku.

Osłony do szorowarki walcowej TM4.

3./ Wózek transportowy z kołami
Niezastąpiony podczas, gdy trzeba przemieścić maszynę z samochodu do budynku, z piętra na piętro itp.

Wózek transportowy do szorowarki walcowej TM4.

Wyposażenie opcjonalne maszyny TM4

Zestaw czyszczący Renovator
Zestaw godny uwagi z powodu swojej unikalności. Składa się z dwóch pojemników, które bardzo skutecznie zbierają z wykładziny brud i zanieczyszczony proszek. Przez to maszyna wyróżnia się na tle konkurencji

Renovator do szorowarki walcowej TM4.

Dane techniczne
Silnik 550 W
Rotacja szczotek 380 obr. / min.
Dostępne rodzaje szczotek: 3
Waga: 19,2 kg
Długość: 44,5 cm
Szerokość: 23,4 cm
Wysokość bez uchwytu: 23,0 cm
Wysokość z uchwytem: 108,0 cm
Poziom hałasu (na odl. 0,5 m): 78,0 dB
Wydajność (metoda proszkowa): do 50 m²
 Wydajność (metoda kapsułkowania): do 100 m²
Renovator

Czyszczenie wykładzin dywanowych w dużym stopniu ułatwia opracowana przez Carpet Cleaner technologia usuwania zabrudzeń, zarówno będących w wykładzinie przed czyszczeniem, jak i powstałych w jego trakcie. Polega ona na usuwaniu brudu z czyszczonej powierzchni przy wykorzystaniu zestawu czyszczącego Renovator. To opatentowany zestaw dwóch metalowych pojemników ze stali nierdzewnej, montowanych z przodu i z tyłu urządzenia. Wspaniale wykorzystują one moc szczotek wirujących w odwrotnym kierunku, efektywnie zbierając z wykładziny zanieczyszczenia stałe (włosy, piasek, resztki gleby itp.), a także proszek z zaabsorbowanym brudem. W rezultacie wykładzina pozostaje czysta zaraz po zakończeniu prac.

Szorowarka walcowa TM4